Świdnik: Podsumowanie 'Trzeźwego poranka'.
Na 65 skontrolowanych kierujących, u 4 alkomat nie wskazał odczytu zerowego. To wynik ponad trzygodzinnych działań w ruchu drogowym w ramach akcji ?Trzeźwy poranek?, którą wczoraj w powiecie świdnickim przeprowadzili policjanci ruchu drogowego i prewencji. Rekordzista, kierując jednośladem miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 47-letnia mieszkanka gm. Mełgiew będzie dopowiadać za jazdę rowerem po spożyciu alkoholu mimo wcześniej zasądzonego zakazu kierowania jednośladem.
Na 65 skontrolowanych kierujących, u 4 alkomat nie wskazał odczytu zerowego. To wynik ponad trzygodzinnych działań w ruchu drogowym w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, którą wczoraj w powiecie świdnickim przeprowadzili policjanci ruchu drogowego i prewencji. Rekordzista, kierując jednośladem miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 47-letnia mieszkanka gm. Mełgiew będzie dopowiadać za jazdę rowerem po spożyciu alkoholu mimo wcześniej zasądzonego zakazu kierowania jednośladem.
Wczoraj, w ciągu zaledwie trzech porannych godzin, świdniccy policjanci na
65 skontrolowanych, ujawnili czworo nietrzeźwych kierujących. To efekt działań w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, jaką przeprowadzili policjanci ruchu drogowego i prewencji
w powiecie świdnickim.
Tuż po godz. 6.00, w miejscowości Mełgiew policjanci zatrzymali do kontroli drogowej
47-letnią mieszkankę gm. Mełgiew, która jechała rowerem. Alkomat wykazał blisko
0,3 promila alkoholu w jej organizmie. Jak się okazało w trakcie sprawdzenia to nie jej pierwsza nietrzeźwa jazda jednośladem. Kobieta ma już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia rowerów obowiązujący do połowy 2013r. Jak sama przyznała policjantom, wypiła mocne piwo.
W tym samym czasie na ul. Wojska Polskiego w Świdniku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej nissana. Alkomat wykazał u 42-letniego kierującego ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.
Z kolei Piaseccy policjanci w miejscowości Siedliszczki zatrzymali do kontroli drogowej
36-letniego kierowcę jednośladu. Alkomat wykazał 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.
Sporządzone dokumentacje z przeprowadzonych kontroli drogowych trafią do sądu, który zdecyduje o konsekwencjach karnych osób naruszających przepisy prawa. Kierowanie pojazdem na tzw. „podwójnym gazie jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.