Aktualności

Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 04.06.2024

Małżeństwo policjantów z Zamościa zatrzymało nietrzeźwą kierującą pojazdem Subaru. 46-latka jechała z puszką piwa w ręku. Badanie alkomatem wykazało u niej 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godziny 21:40 dyżurny świdnickiej policji odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Kolonia Siedliszczki policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Jak ustalono 46-latka jechała pojazdem marki Subaru i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącym do Zamościa mundurowym. Gdy kobieta się zatrzymała zauważyli, że w ręku trzyma puszkę z piwem. Następnie zabrali jej kluczyki i powiadomili o sytuacji dyspozytora numeru alarmowego 112.

Badanie alkomatem wykazało, że 46-latka była nietrzeźwa. Wynik badania wskazał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a pojazd przekazali jej znajomemu, który przybył na miejsce.

Teraz 46-latka za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne nawet do 60 tysięcy złotych.

aspirant sztabowy Elwira Domaradzka

Powrót na górę strony