Aktualności

Nieodpowiedzialne zachowania kierowców

Data publikacji 14.08.2023

Mieszkaniec gminy Piaski wsiadł za kierownicę samochodu pomimo, że nie powinien był tego robić. Mężczyzna był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto spowodował kolizję drogową. Na szczęście nikt z uczestników nie ucierpiał. To nie jedyna osoba, która podczas minionego weekendu w stanie nietrzeźwości kierowała pojazdem.

Wczoraj około godziny 18:30 świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Wierzchowiska Drugie. Jak ustalili funkcjonariusze na miejscu 44-letni kierujący pojazdem marki Ford w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu 21-letniej kierującej pojazdem marki BMW. Okazało się, że 44-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

To nie jedyny nieodpowiedzialny kierowca z minionego weekendu. W sobotę wieczorem w Jackowie  policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Honda. Mężczyzna nie trzymał toru jazdy, zjeżdżał na pobocze oraz nie miał włączonych świateł mijania. Okazało się, że za kierownicą znajduje się nietrzeźwy 72-latek. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto policjanci zatrzymali trzech rowerzystów, którzy pomimo spożywania alkoholu wsiedli na rower. Niechlubny rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysokim świadczeniem pieniężnym nawet do 60 000 złotych. Natomiast jazda w stanie nietrzeźwości na rowerze skutkuje nałożeniem mandatu w wysokości 2500 złotych.

aspirant sztabowy Elwira Domaradzka  

Powrót na górę strony