Aktualności

"Bezpieczny Maluch" w powiecie świdnikcim

W powiecie świdnickim, podobnie jak w całym województwie, prowadzona jest akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczny Maluch”. Policjanci ruchu drogowego kontrolują kierujących a szczególną uwagę zwracają na sposób przewożenia dzieci.

Wczoraj w godzinach porannych można było spotkać policjantów w rejonach szkół, przedszkoli i innych placówek  opiekuńczo – wychowawczych. Ich działania skoncentrowały się na  kontrolach kierujących pojazdami, zdecydowanym egzekwowaniu od kierujących pojazdami obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach oraz na prowadzeniu prelekcji dotyczących bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego celem podnoszenia świadomości obowiązku korzystania z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Jak pokazał wczorajszy dzień, akcje profilaktyczne przez cały czas są potrzebne.  Policjanci na ponad 100 przeprowadzonych kontroli ujawnili 6 przypadków przewożenia dzieci poza fotelikami ochronnymi lub innymi urządzeniami do tego przeznaczonych. 25 kierowców i 7 pasażerów nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. W jednym przypadku zatrzymano dowód rejestracyjny za niesprawny pojazd. Przebadano również 73 osoby na zawartość alkoholu bez ujawnienia osób nietrzeźwych.

Apelujemy o stosowanie się do przepisów, rozsądne i odpowiedzialne podejście, zwłaszcza, że dotyczy to osób, za które jesteśmy szczególnie odpowiedzialni - małych dzieci.

starszy aspirant Elwira Domaradzka

Powrót na górę strony