Aktualności

Debata społeczna w Mełgwi

Data publikacji 23.11.2022

Wczoraj w Mełgwi odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Świdniku. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie gminy. Przeprowadzone spotkanie było również okazją do omówienia działania platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Policjanci w całym kraju organizują cykl debat, których hasło przewodnie brzmi „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Założeniem każdej debaty jest diagnozowanie problemów dotykających lokalną społeczność bądź środowisko i określenie sposobów rozwiązania tych problemów. Podczas każdej debaty omawiane są również aplikacje mobilne takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda.

Wczorajsza debata poświęcona została bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie gminy Mełgiew. Prelegentem tego tematu był podinspektor Tomasz Dejer Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Mełgiew Magdalena Wójcik oraz policjantki, które omówiły funkcjonowanie aplikacji mobilnych. Na koniec spotkania była dyskusja, podczas której goście debaty zgłaszali zauważone problemy.

starszy aspirant Elwira Domaradzka

  • debata
  • debata
  • debata
  • plakat
Powrót na górę strony