Aktualności

Działania świdnickich policjantów w ramach Roadpol Safety Days

Data publikacji 22.09.2022

Nietypowy patrol składający się z policjantów i przedszkolaków napotykali dziś kierowcy i piesi podczas kontroli drogowych. Oprócz rutynowych sprawdzeń mundurowi edukowali w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci natomiast wręczały własnoręcznie wykonane zawieszki z przestrogami. A to wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

W związku z akcją oprócz działań świdnickich policjantów do prowadzenia nadzoru nad ruchem drogowym zainicjowano różne działania edukacyjno – profilaktyczne. Policjantów można było spotkać na Pikniku Rodzinnym organizowanym w sobotę w Parku Avii, gdzie oprócz znakowania rowerów mundurowi prowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym skupiając się szczególnie na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci z drogówki w rejonie świdnickich szkół edukowali uczestników ruchu drogowego. Przekazywali im niezbędną wiedzę o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a najmłodszym wręczali odblaski tłumacząc jednocześnie o ich skuteczności jaką niosą w kwestii ochrony pieszego.

Dzisiaj nietypowy patrol składający się z policjantów i przedszkolaków napotykali kierowcy oraz piesi podczas kontroli drogowych. Policjanci oprócz rutynowych sprawdzeń rozmawiali z kierowcami na temat prowadzonych działań przekazując im niezbędne informacje w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci natomiast wręczały im własnoręcznie wykonane zawieszki z przestrogami oraz w temacie ruchu drogowego, używania odblasków, fotelików do przewożenia dzieci oraz innych cennych porad.

starszy aspirant Elwira Domaradzka

Powrót na górę strony