Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skuteczna w walce z piratami drogowymi

Data publikacji 17.03.2021

Wczoraj 21-latek z Łęcznej stracił na trzy miesiące prawo jazdy z powodu rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego polegającego na przekroczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. To już kolejny przypadek kiedy aktywność lokalnej społeczności poprzez wykorzystanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyczynia się do eliminowania z ruchu m.in. kierowców lekceważących przepisy ograniczenia prędkości.

Wczoraj w miejscowości Krzesimów policjanci ze świdnickiej drogówki kontrolowali prędkość kierujących w związku ze zgłoszeniami naniesionymi w tym miejscu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na policyjny radar „wpadł” kierowca, który swoim audi jechał o 74km więcej niż obowiązujące tam ograniczenie prędkości. Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajdował się 21-letni mieszkaniec Łęcznej. Za wykroczenie został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami. Dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policja przypomina,  że z platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skorzystać można wchodząc na stronę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na stronie można sprawdzić jakie zagrożenia są wskazywane w naszej okolicy jako uciążliwe lub samemu można takie zgłoszenie nanieść, każde z nich będzie weryfikowane przez policjantów. Przekroczenie prędkości to tylko jedna z wielu kategorii, którą można nanieść na Mapę. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: Co to jest KMBZ i jak nanieść zagrożenie?

aspirant Elwira Domaradzka

  • mapa z zaznaczonymi zagrożeniami w rejonie miejscowości Krzesimów
Powrót na górę strony